Medalja e artë në hedhjen e shtizës për Trinidad Tobagon

11 Gusht 2012 - 22:36      

Keshorn Walcott, 19-vjeçar nga Trinidadi dhe Tobago, është kampion i ri olimpik në hedhjen e shtizës, ndërsa për këtë befasi i mjaftoi hedhja 84.58 metra.

Londër, 11 gusht - Keshorn Walcott, 19-vjeçar nga  Trinidadi dhe Tobago, është kampion i ri olimpik në hedhjen e shtizës, ndërsa për këtë befasi i mjaftoi hedhja 84.58 metra.

Vendin e dytë e zuri ukrainasi Oleksander Pjatnitci (84.51m), dhe të bronztën atleti nga Finlanda Antti Ruuskanen (84.12m).

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...