Xhamajkanët me rekord fitojnë në 4x100 metra, për Bolt e treta e artë

11 Gusht 2012 - 22:21      

Xhamajkanë, në garën e sontme në stafetën 4x100 metra, praktikisht kanë treguar se praktikisht në shtigjet e shkurtëra në atletikë janë të pakonkurencë. Të prirë nga i pamposhturi Usain Bolt

Londër, 11 gusht – Xhamajkanë, në garën e sontme në stafetën 4x100 metra, praktikisht kanë treguar  se praktikisht në shtigjet e shkurtëra në atletikë janë të pakonkurencë. Të prirë nga i pamposhturi Usain Bolt (në fakt ai vrapoi i fundit në stafetën e Xhamajkës), ata sot kanë thyer rekordin botërorë në këtë disiplinë, madje duke vrapuar për 20 të qindtat e sekondës më shpejtë se rekordi paraprak.
Xhamajkanët në përbërje  Nesta Carter, Michael Frater, Yohan Blake dhe Usain Bolt sot me rekord të ri botëror  dhe olimpik (36,84 ) mposhtën stafetën amerikane, e cila poashtu ishte shumë e mirë  dhe garën e përmbylli me kohën e rekordit botëror paraprak (37, 04) dhe stafetën nga Trinidad dhe Tobako, që  fitoi të bronztën me kohën 38,12.
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...