Kryetari Muja intervistohet me orë të tëra nga Prokuroria e EULEX-it

26 Korrik 2012 - 08:43      

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, të mërkurën është intervistuar nga prokurorët e misionit evropian për sundim të ligjit, EULEX, në lidhje me rastet e dyshuara për shpërdorim të detyrës zyrtare. Zyrtari më i lartë i pushtetit lokal në Prizren për më shumë se pesë orë ka qëndruar në hapësirat e Prokurorisë së Qarkut, ku edhe është intervistuar nga ekipet mobile të Prokurorisë së EULEX-it.

Prizren, 26 korrik – Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, të mërkurën është intervistuar nga prokurorët e misionit evropian për sundim të ligjit, EULEX, në lidhje me rastet e dyshuara për shpërdorim të detyrës zyrtare. Zyrtari më i lartë i pushtetit lokal në Prizren për më shumë se pesë orë ka qëndruar në hapësirat e Prokurorisë së Qarkut, ku edhe është intervistuar nga ekipet mobile të Prokurorisë së EULEX-it.

Burime të besueshme të gazetës kanë bërë të ditur se "intervistimi i kryetarit të Komunës është bërë në lidhje me pretendimet për shpërdorim të detyrës, që tashmë janë bërë publike për opinionin".Më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...