Kush janë 30 drejtorët në QKUK

9 Korrik 2012 - 13:09      

Komisioni i formuar nga ana e Drejtorit Ekzekutiv të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës Dr. Nijazi Gashi, ka publikuar sot rezultatet e konkursit publik për drejtorë të klinikave, instituteve dhe shefave të shërbimeve, bën të ditur përmes një komunikate Zyra për media e QKUK-së.

Prishtinë, 9 korrik - Komisioni i formuar nga ana e Drejtorit Ekzekutiv të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës Dr. Nijazi Gashi, ka publikuar sot rezultatet e konkursit publik për drejtorë të klinikave, instituteve dhe shefave të shërbimeve, bën të ditur përmes një komunikate Zyra për media e QKUK-së.

Për  Klinikën e Kirurgjisë Maksilofaciale komisioni ka vendosur të rishpallë konkursin meqë asnjë nga kandidatët nuk është paraqitur në testim.

Pas testimit me shkrim dhe me gojë, komisioni sipas cilësive të vlerësuara dhe kritereve të përzgjedhjes për drejtorë të klinikave, instituteve dhe shërbimeve  ka zgjedhur këta persona:

1.    Prof.dr. Mehmet Maxhuni-  Klinika e Kirurgjisë

2.    Prof.dr. Arsim Morina- Drejtor i Neurokirurgjisë

3.    Prof.dr. Nexhmi Hyseni- Drejtor i Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve

4.    Prof.ass. Faton Morina- Drejtor i Klinikës së Ortopedisë

5.    Ass.mr.sci Fahredin Veselaj- Klinika e Urologjisë

6.    Prof.dr. Ahmet Brovina - Klinika e Hematologjisë

7.    Dr.sci. Ibrahim Rrudhani - Klinika e Nefrologjisë

8.    Prof ass. Bedri Zahiti - Klinika  KArdiologjisë me Angiologji

9.    Prof.assoc. Sylejman Rexhepi - Klinika e Reumatologjisë, Aleregiologjisë me Imunologji Klinike.

10.    Dr. Dritë Mekuli- Klinika e Endokrinologjisë

11.    Prof.ass.dr. Sadik Zekaj- Klinika e Gastroenterologjisë

12.    Prof.asco. dr. Myrvete Paçarada- Klinika e Obstetrikës dhe Gjinekologjisë

13.    Mr.sci.dr. Hajdin Thaci- Klinika e Otorinolaringologjisë

14.    Prof.dr. Kelmend Spahiu- Klinika e Syve

15.     Prof.asc. dr. Shemsedin Dreshaj- i Klinikës së Sëmundjeve Ngjitëse

16.    . Mr.sci.dr. Valdete Sereqi- Klinika e Psikiatrisë

17.    Prof.dr. Sylen Vranica- Klinika e Neurologjisë

18.     Dr. Mr.sci. Fatime Kokollari- Klinika e Sëmundjeve Dermatovenerologjike

19.    . Mr.ss.dr. Muharrem Avdiu- Klinika e Pediatrisë

20.    Prof.dr. Mujë Shala- Klinika e Neonatologjisë

21.     Prof.ass Nehat Baftiu- Klinika e Anesteziologjisë dhe Mjekimit Intensiv

22.    Ass.dr.sci. Gazmend Zhuri- Klinika e Pulmologjisë

23.    Prof.dr. hajrije Hundozi- Hysenaj- Klinika e Mjekësisë Fizikale me rehablitim

24.    Mr.sc Bislim Bislimi- Klinika e Biokimisë Mjekësore

25.    Ass.mr.sc.dr. Arben Kutllovci- Klinika e Radiologjisë

26.    Mr.sci. Basri Lenjani- Klinika e Emergjencës

27.    Prof.dr. Behxhet Osmani- Instituti i Onkologjisë

28.    Prof.dr. Suzana Manxhuka- Institutet Paraklinike të FM/UP

29.    Prof.ass dr. Ramë Miftari- Shërbimi i Mjekësisë Nukleare

30.    Z. Lulzim Geci- Shërbimi i Ortoprotetikës.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...