Sot shpallen rezultatet e maturës

5 Korrik 2012 - 11:28      

Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës ka bërë të ditur se sot do të shpallen rezultatet e provimit të maturës shtetërore. Rezultatet do të shpallen pas një shtyrjeje, pas kërkesës së Njësisë për Standarde, Vlerësim dhe Monitorim.
Shtyrja e shpalljes së rezultateve është vlerësuar si e nevojshme shkaku i nevojës për harmonizim të shënimeve që i kanë dhënë nxënësit gjatë testit.
Testit të maturës sivjet në Kosovë iu shtruan 35 mijë nxënës.

Prishtinë, 5 korrik - Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës ka bërë të ditur se sot do të shpallen rezultatet e provimit të maturës shtetërore. Rezultatet do të shpallen pas një shtyrjeje, pas kërkesës së Njësisë për Standarde, Vlerësim dhe Monitorim.

Shtyrja e shpalljes së rezultateve është vlerësuar si e nevojshme shkaku i nevojës për harmonizim të shënimeve që i kanë dhënë nxënësit gjatë testit. 

Testit të maturës sivjet në Kosovë iu shtruan 35 mijë nxënës.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...