Për disa vende të Azisë dhe Afrikës L.O. nëpërmjet YouTube

7 Qershor 2012 - 14:01      

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) tha se do të bëj një video-kanal në internet, gjegjësisht në ueb-faqen “YouTube” në të cilin për 64 vende të Azisë dhe Afrikës do ti transmetoj Lojërat Olimpike (L.O.) të Londrës.
IOC tha se në “YouTube” do të emitoj 2200 orë transmetim të drejtpërdrejt dhe regjistrime të kufizuara të garave.
Transmetimet do të bëhen për vendet ku IOC nuk i ka shitur të drejtat televizive për të shfaqur Lojërat Olimpike.

Londër, 7 qershor - Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) tha se do të bëj një video-kanal në internet, gjegjësisht në ueb-faqen “YouTube” në të cilin për 64 vende të Azisë dhe Afrikës do ti transmetoj Lojërat Olimpike (L.O.) të Londrës.

IOC tha se në “YouTube” do të emitoj 2200 orë transmetim të drejtpërdrejt dhe regjistrime të kufizuara të garave.

Transmetimet do të bëhen për vendet ku IOC nuk i ka shitur të drejtat televizive për të shfaqur Lojërat Olimpike.

Në mesin e këtyre vendeve janë Pakistan, Singapor, Tajlandë e Afganistan (Azi), dhe Angolë, Breg të Fildishtë, Etiopi dhe Zambia (Afrikë).

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...