Botohet “Faik Konica, dritëhijet e një diplomati”

Artisti që protestonte kundër autoriteteve ruse, kërkon azil politik

Artisti që protestonte kundër autoriteteve ruse, kërkon azil politik

Artisti performues, Pyotr Pavlensky, ka ikur nga Rusia dhe thotë se do të kërkojë azil politik në Francë pasi është marrë në pyetje nga autoritetet ruse nën akuzat e një krimi seksual, transmeton “Koha Ditore” shkrimin e DW.

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

ec me kohën...