Vështrime

Slavoj Zhizhek

Slavoj Zhizhek

Për pasionin e më të këqijve

Tani kur të gjithë jemi në gjendje shoku pas vrasjeve në zyrat e “Charlie Hebdos”, është momenti i duhur të mblidhet guximi për ...

Halil Matoshi

Halil Matoshi

Demagogë të përsosur!

Te demokracitë opozita është një organ i sovranitetit të popullit, po aq vital, sa edhe Qeveria. Të shtypësh opozitën do të thotë ...

Enver Robelli

Enver Robelli

Ligji për plaçkitje

“Ligji për përfitimin e ish-zyrtarëve të lartë” u jep funksionarëve të shtetit privilegje marramendëse. Ky ligj e legalizon pla...

 Ibrahim Berisha

Ibrahim Berisha

Nëse nuk jep dorëheqje Jabllanoviq duhet shkarkuar dhe ndjekur penalisht

Pengu kushtetues e ka vendosur Jabllanoviqin në këtë post, por mbas protestave ai më nuk ka si të mos ndjejë këtë përgjegjësi, në...

Karikatura e ditës

Jeton Mikullovci
Galeria >

Mes Për Mes

Lajme

Gjykata e Hagës, burgim të përjetshëm Popoviçit dhe Bearas për gjenocid në Srebrenicë

Dhoma e Apelit e Gjykatës Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë sot mori vendimin e saj përfundimtar ndaj të akuzuarve: Vujadin Popoviç, Ljubisha Beara, Dragi...

Moti i ligë kaplon Shqipërinë, dëme në disa qytete

Moti i lig me shi të dendur dhe erëra të forta ka lënë pa energji Tiranën dhe qytete të tjera në Shqipëri...

Greqia i ka borxh çdo gjermani nga 700 euro

Nëse plotësohen kushtet për lehtësimin e borxheve greke nga kreditorët ndërkombëtarë, çdo qytetar gjerman do të humbë nga rreth 700 euro...

Kulturë

“Feminine” sjell në galerinë “Qafa” shenjat e traditës

Prishtinë, 30 janar - Secila ngjyrë që është kombinuar i dedikohet gjinisë së bukur. Femra është kryepersonazhe në një ambient që duket se vjedh diçka nga ...

Koleksionisti Claudio Scorretti mbajti ligjëratë në Prishtinë

Prishtinë, 30 janar - Koleksionisti italian Claudio Scorretti ka thënë se galeritë apo muzetë publikë nuk janë tërësisht të pavarur...

Pronarët e biznesit jashtëligjshëm kushtëzojnë dorëzimin e artefakteve të Zllakuqanit

Zllakuqan, Klinë, 30 janar - Tri takime të ekipit të Institutit Arkeologjik të Kosovës gjatë ditës së enjte - dy me pronarët e hapësirës ku janë gjetur ...

Sport

Bayerni pëson humbjen e parë në ligë

Seria e suksesshme pa humbje e Bayern Munichut në ligë është bllokuar nga Wolfsburgu që mposhti kampionin gjerman me rezultat 4 me 1...

Nuk ka transferime te Unitedi

Ferrari prezanton bolidin e ri

Roma në kërkim të zëvendësuesit të Destros

Trajneri i Romës, Rudi Garcia, ka pohuar se klubi është në kërkim të një sulmuesi i cili do ta zëvendësojë Mattia Destron, i cili u transferua te Milani...

Federata e Çiklizmit të Kosovës pranohet ndërkombëtarisht në UCI

Komiteti Menaxhues i Unionit Ndërkombëtar të Çiklizmit (UCI) është mbledhur në Tabor, Republika Çeke, para kampionatit botëror të çiklizmit, ku ka paraqitur ...

Lëmsh

Në luftën mes dy deshve, e pëson makina [video]

Një video që po bën gjiron e botës ka kapur një moment kur një dash godet me kokë pjesën e përparme të një makine e cila po provonte të kalonte përmes turmë...

Thyhet rekordi i udhëtimit me balonë

Pilotët e një balone të mbushur me helium, qe po fluturojnë mbi Oqeanin Paqësor, të premten thyen rekordin e kohëzgjatjes së udhëtimit me një balonë të till...

Zbulohet një tatu e re te “njeriu i borës”

Studiuesit në Itali kanë njoftuar gjatë kësaj jave se kanë zbuluar një tatu të re të çuditshme në kafazin e kraharorit të mumies 5300-vjeçare, të njohur ...

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

ec me kohën...